Sposoby na ból gardła – szybkie i skuteczne
Ból gardła jest w stanie mocno uprzykrzyć życie. Trudno się skoncentrować na czymkolwiek innym, gdy mamy wrażenie, że połknęliśmy kaktusa.  Na szczęście są sposoby na ból gardła, które działają szybko i skutecznie, a co równie istotne – są bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych. Oto one.

Ból gardła może mieć różne oblicza

Ból gardła może mieć różną formę: drapania, kłucia, pieczenia, uścisku odczuwalnego jako zamknięcie metalowej obręczy na gardle. Niekiedy bólowi gardła towarzyszy chrypka, poza tym dyskomfort, który utrudnia połykanie a nawet mówienie.Ból gardła  zazwyczaj to pierwszy objaw infekcji, w większości przypadków spowodowanych przez inwazję wirusów. Jeśli zareagujemy szybko, być może zapobiegniemy rozwojowi choroby. Jakie sposoby na ból gardła warto wypróbować?

sposoby na ból gardła

Sposoby na ból gardła: dostarcz witaminy C

Infekcja to sygnał wysyłany przez organizm. Informacja o toczącym się stanie zapalnym. Gdy pojawią się pierwsze objawy, a często jest nim ból gardła, warto działać od razu. Witamina C to naturalny środek, o silnym działaniu przeciwzapalnym. Sięgając po nią, możemy być pewni, że zmotywuje nasz organizm do bardziej skutecznej walki z zagrożeniem.

Nie ma obawy o przedawkowanie. Witaminy C nie sposób zażyć za dużo, a nawet jak do tego dojdzie, organizm nas o tym powiadomieni niewielką biegunką. Gdy częstotliwość wizyt w toalecie zwiększy się, warto zmniejszyć dawkę witaminy C.

Sposoby na ból gardła: płukanki

Najprostszym, nieinwazyjnym sposobem na ból gardła są płukanki. Do ich przygotowania wykorzystuje się zioła o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Jeśli szybko zareagujemy, płukanki namnożą rozprzestrzenianie się wirusów i sprawią, że choroba nie rozwinie się.

Jakie płukanki warto przygotować? Najlepsze to z kwiatu czarnego bzu, rumianku i szałwii. Dobre opinie ma również płukanie gardła wodą z solą.

Sposoby na ból gardła: okłady

Jak szybko przynieść ulgę w bólu gardła? Świetnie działają okłady wykonane z…ziemniaków. To bardzo proste, wystarczy ugotować 2-3 ziemniaki i zgnieść je widelcem, następnie nałożyć na szyję, owijając gardło ręcznikiem lub bandażem elastycznym.

Sposoby na ból gardła: picie

Gdy boli gardło, należy dużo pić. Ta znana rada, powtarzana przez mamy i babki. Dzięki dużej ilości płynów można skutecznie nawilżyć gardło i zadziałać przeciwzapalnie. Świetnie w tym temacie sprawdzają się herbatka malinowa z malin. Napar należy pić kilka razy w ciągu dnia, nie przejmując się częstymi wizytami w toalecie.

Sposoby na ból gardła: syropy

Jak szybko i skutecznie wyleczyć ból gardła i toczącą się infekcję?

Bardzo dobre opinie ma niezbyt smaczny i dość intensywnie pachnący syrop z cebuli. Warto się przemęczyć i stosować go systematycznie, by pożegnać chorobę, zanim tak naprawdę się rozwinie.

Sposoby na ból gardła: rosół

Gdy czujemy, że coś nas bierze, warto ugotować domowy rosół, który działa wzmacniająco i rozgrzewająco. Poza tym rosół ma płynną konsystencję, która jest lepiej tolerowana w chorobie niż konsystencje stałe. Świetnie nawilża błony śluzowe i pozwala skutecznie wypłukać bakterie. Dzięki soli zawartej w rosole, uzyskujemy efekt przeciwzapalny i odkażający gardło.

Kategorie: Domowe sposoby na ...

Tagi: ,,,