Płukanie gardła solą – czy zmniejsza ból gardła?
Gdy boli gardło, pojawia się uczucie podobne do tego, jakby w przełyku pojawił się papier ścierny, każde przełykanie sprawia dyskomfort, podobnie jak połykanie płynów. Trudno mówić, jeść, normalnie funkcjonować. Szuka się sposobów, by poradzić sobie z problemem. Popularną metodą na ból gardła jest płukanie gardła solą. Czy jest to sposób skuteczny?

Płukanie gardła solą – babciny sposób

Babcine, naturalne metody wracają do łask. Na nowo odkrywamy ich skuteczność. Doceniamy ich szybkie działanie i brak skutków ubocznych.

Niedowiarkowie pytają jednak – czy to działa? Czy warto zaprzątać sobie tym głowę? Może lepiej wybrać inną metodę od razu, stosując leki apteczne?

Płukanie gardła solą – czy to działa?

Płukanie gardła ciepłą wodą z solą to tradycyjna metoda, przekazywana sobie z pokolenia na pokolenie. Lekarze i naukowcy, ku zaskoczeniu niedowiarków, wskazują, że metoda ta jest skuteczna. I tłumaczą od razu, na jakiej zasadzie poprawia stan chorego.

Gdy płuczemy gardło ciepłą wodą z solą, tworzy się bariera o wysokiej zawartości soli, otaczające tkanki są opłukiwane i dezynfekowane. Poza tym sól działa jak magnez na wodę, pozwala w naturalny sposób usunąć gromadzone w gardle wirusy, przyspieszając proces leczenia.

Płukanie gardła solą – ważne, by działać od razu

Płukanie gardła solą to nie jest niezawodna metoda, jednak taka, która poprawi nasze samopoczucie, zmniejszając dyskomfort związany z infekcją wirusową.

płukanie gardła solą

By sposób ten mógł być skuteczny, ważne, by sięgnąć po ciepłą wodę z solą możliwie szybko, przy zauważeniu pierwszych objawów. Reagując błyskawicznie, mamy szansę uzyskać najlepsze efekty. Wtedy ta tradycyjna babcina metoda może zastąpić  apteczne sposoby walki z bólem gardła.

Zaletą płukania gardła solą jest również to, że sposób ten nie ma żadnych skutków ubocznych. Może być stosowany niezależnie od wieku osoby chorej, z powodzeniem również u najmłodszych dzieci.

Problemem może być jednak akceptacja tej metody. Zwłaszcza maluchy mogą protestować przed płukaniem ust wodą z solą. Poza tym trzeba napisać jeszcze o czymś.  Metoda ta dostępna jest dla osób, które potrafią płukać usta – dzieci tę umiejętność nabywają dopiero około 2-3 roku życia.

Kategorie: Domowe sposoby na ...

Tagi: ,,