Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie
Chcesz znać najlepsze domowe sposoby na przeziębienie? Uniknąć stosowania zbędnych leków? Wykorzystaj te metody i szybko wróć do zdrowia!

Przeziębienie zdarza się każdemu: dorosłemu i dziecku. Jak sobie z nim skutecznie radzić? O jakich zasadach pamiętać, gdy mamy zapchany nos, drapie nas w gardle i nie do końca dobrze się czujemy? Oto najlepsze domowe sposoby na przeziębienie. Bezpieczne i skuteczne. Znasz je wszystkie.

Domowe sposoby na przeziębienie: zwiększ ilość wypijanych płynów

Pierwszą reakcją w przypadku pojawiających się oznak przeziębienia powinno być zwiększenie ilości przyjmowanych płynów. To ważne, bo pozwala nawilżyć gardło, rozrzedza wydzielinę w nosie i pozwala szybciej pozbyć się toksyn, głównie wirusów i bakterii.

Co pić przy infekcji? Sprawdzi się woda mineralna, herbata ziołowa, sok z malin pite niewielkimi łykami. Gorące napoje zmniejszają stan zapalny i łagodzą pojawiające się zatory, umożliwiając sprawne usunięcie zalegającej wydzieliny. Jeśli chodzi o ilość, dobrym pomysłem będzie picie około 8-10 szklanek płynów dziennie.

domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie: inhalacje, nawilżacze powietrza

Przy przeziębieniu natychmiastową ulgę przynosi przebywanie w wilgotnym pomieszczeniu, na przykład w łazience z unoszącą się parą. Sprawdzą się także seanse nad miską z gorącą wodą. Można również sięgnąć po nebulizator z solą morską i kilka razy dziennie przez kilka minut wykonywać inhalacje, które pozwalają skrócić czas choroby i zmniejszyć oznaki przeziębienia. Dobrym pomysłem, zwłaszcza w sezonie grzewczym jest używanie nawilżacza powietrza.

Domowe sposoby na przeziębienie: prawidłowe oczyszczanie nosa

Nieodpowiednia technika dmuchania nosa może zakończyć się przeniesieniem wydzieliny do okolic ucha i skończyć się dyskomfortem w tym miejscu. Jak zatem oczyszczać nos?

Najlepiej poprzez zatykanie jednego skrzydełka nosa i opróżnianie drugiego.

Domowe sposoby na przeziębienie: woda morska lub sól fizjologiczna

Przy katarze warto pamiętać o nawilżaniu śluzówki poprzez wstrzykiwaniu do nosa roztworu soli morskiej lub wody morskiej za pośrednictwem wygodnego w użyciu sprayu. To prosty i szybki sposób, by nawilżyć śluzówkę i ułatwiać usunięcie z jej powierzchni drobnoustrojów chorobotwórczych.

Domowe sposoby na przeziębienie: wypoczynek i wygrzanie w ciepłym łóżku

Organizm walczący z objawami przeziębienia jest obciążony, zmęczony, dlatego wymusza na nas zwolnienie tempa.W ramach możliwości warto w okresie infekcji zadbać o to, by więcej odpoczywać, a jeśli to możliwe to zostać w domu i wygrzać się w łóżku. To zaprocentuje, bo pozwoli uniknąć problemów z powikłaniami po niewyleczonym przeziębieniu. Te mogą być niestety bardzo poważne.

Domowe sposoby na przeziębienie: płukanie gardła wodą z solą

W trakcie przeziębienia śluzówka gardła jest podrażniona. Typowe odczucia to drapanie i dyskomfort w gardle. Na szczęście jest na nie sposób. Rozwiązaniem jest sięgnięcie po wodę z solą i systematyczne płukanie gardła. Przeczytaj więcej na temat tej metody.

Domowe sposoby na przeziębienie: dodatkowa poduszka pod głową

Spływająca w nocy wydziela z nosa może prowokować kaszel i utrudniać wypoczynek nocny. Można się na szczęście jej pozbyć, ułatwiając jej usuwanie. Pomocne jest podłożenie dodatkowej poduszki pod głowę, która ułatwi oddychanie.

 

Kategorie: Domowe sposoby na ...

Tagi: ,

  • Bardzo fajne porady. Faktycznie znam kilka z nich i stosuję je w razie przeziębienia. Pozdrawiam!