Kizomba to taniec pełen zmysłowych ruchów, uwodzicielski, a zarazem subtelny, podczas którego partnerzy tańczą bardzo blisko, cały czas współpracując ze sobą. Ułatwia im to rytm muzyki, do której tańczy się kizombę – jej tempo przypomina miarowe bicie serca.

Czy Kizomba jest trudna?

Rytm przypomina miarowe bicie serca, ruchy powinny być spokojne, a partnerzy skupieni na sobie. Podstawowe kroki techniczne kizomby nie są trudne, stopy zawsze kładzie się płasko na całej podeszwie. Podstawą jest wczucie się w takt, kontakt fizyczny i wzrokowy, a przede wszystkim dobra zabawa.

Co to za taniec bachata?

Bachata to zmysłowy taniec, wywodzący się Karaibów. Odrobinę przypomina tańce latynoamerykańskie, ale jest o wiele bardziej sensualny i zawiera domieszkę erotyzmu. Podstawą jest pozbycie się wszystkich zahamowań i skupienie się na radości z muzyki, a także z kontaktu z partnerem.

Co to jest taniec użytkowy?

Taniec użytkowy często nazywany jest również „disco fox” lub „dwa na jeden”. Ogólnie określany jako taniec dyskotekowy w objęciu. Pozwala na odnalezienie się na parkiecie podczas wesela, balu, studniówki czy zwykłej dyskoteki. Sam układ zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

Jak wygląda taniec bachata?

Bachata – style tańca Upodabnia się do latynoamerykańskich tańców, głównie cha-chy. Wyróżnia się szybkim tempem rozliczanym na cztery, skomplikowanymi krokami i różnymi charakterystycznymi figurami wykonywanymi w parach.

Co to jest taniec sensualny?

Czym i po co jest taniec sensualny? Taniec sensualny to taniec pełen zmysłowych ruchów, uwodzicielski, a zarazem subtelny, podczas którego kobiety odkrywają swoje ciało i jego zalety. Ułatwia im to rytm muzyki, do której się poruszają, świece i przygaszane światło. Podczas zajęć kobiety tańczą w szpilkach!

Jakie są rodzaje tańca?

Pierwsze z nich to walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep. Do drugiej grupy należą takie tańce, jak rumba, samba, cha-cha, paso doble i jive. Rozróżniamy też jeszcze inne popularne tańce towarzyskie, które są tańczone i oceniane na turniejach tanecznych, ale są to tak zwane tańce użytkowe.