Lek Klabion UNO 500 mg stosowany jest do leczenia zakażeń, takich jak: Zakażenia w obrębie klatki piersiowej, takie jak zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc, Zakażenia gardła i zatok, Łagodne do umiarkowanych zakażenia skóry i tkanek miękkich, takie jak zapalenie mieszków włosowych, zapalenie tkanki łącznej i róża.

Ile kosztuje Klabion?

Zakres cen od 19,50 zł do 39,90 zł.

Co to za lek AzitroLek?

Lek AzitroLek 500 mg, w postaci tabletek jest antybiotykiem należącym do grupy zwanej makrolidami. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie.

Co to jest lek Cetix?

Cetix jest antybiotykiem należącym do grupy antybiotyków beta-laktamowych- cefalosporyn III generacji. Jest on stosowany w leczeniu zakażeń wywoływanych przez wrażliwe na cefiximum. Można go stosować u osób dorosłych, młodzieży oraz w przypadku dzieci po 6 miesiącu życia.

Czy Klabion Uno to antybiotyk?

Jest to antybiotyk z grupy makrolidów, zaliczany do nowej generacji tych antybiotyków, półsyntetyczna pochodna erytromycyny. Mechanizm jej działania, wspólny dla całej grupy makrolidów, polega na hamowaniu syntezy białek bakteryjnych.

Z jakiej grupy antybiotyków jest Sumamed?

Jest to antybiotyk z grupy makrolidów, półsyntetyczna pochodna erytromycyny. Azytromycyna opracowana została z myślą o uniknięciu niektórych wad erytromycyny.

Na co działa amoksycylina?

Amoksycylina jest antybiotykiem zaliczanym do grupy półsyntetycznych penicylin. Ma działanie bakteriobójcze – działa poprzez hamowanie syntezy ścian komórkowych bakterii, co prowadzi do osłabienia, a następnie unicestwienia drobnoustrojów.

Jak stosować Macromax?

Zaleca się stosowanie następującego schematu: po 500 mg (1 tabletka) raz na dobę przez 3 pierwsze dni, a następnie 500 mg (1 tabletka) raz na tydzień w ciągu kolejnych 9 tygodni. Pierwsza dawka cotygodniowa powinna być zażyta dokładnie 7 dni po przyjęciu pierwszej dawki.

Jak stosować lek duomox?

Dawkowanie preparatu Dawkowanie Duomox uzależnione jest od wieku i wagi pacjenta oraz rodzaju zakażenia. U osób dorosłych oraz dzieci, których masa ciała jest wyższa niż 40 kg, stosuje się dawkę od 750 mg do 3 g na dobę w 2 bądź 3 dawkach podzielonych.

Na co jest erytromycyna?

Jest stosowany w przypadkach zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenia ucha środkowego oraz zewnętrznego, zapalenia dziąseł czy powiek, zakażenia przewodu pokarmowego. Erytromycyna zapobiega również zakażeniom okołooperacyjnym i wtórnym zakażeniom w przebiegu oparzeń.

Jak stosować Metypred 4 mg?

Zwykle dawka początkowa wynosi 16–96 mg na dobę. Dawka podtrzymująca wynosi zwykle 4–12 mg na dobę, przyjmowana jest w dawce pojedynczej, rano. W leczeniu długotrwałym lekarz może zalecić stosowanie zaleconej dawki co 2. dzień.

Jak stosowac lek unidox Solutab?

Dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia w przypadku zakażeń o ostrym przebiegu powinni przyjąć dawkę 200 mg Unidox Solutab w pierwszej dobie stosowania, przy czym lek może zostać podany w dawce jednorazowej lub w dawkach podzielonych. Następnie leczenie należy kontynuować dawką w wysokości 100 mg na dobę.

Jak stosowac sumamed 500?

Tabletki 500 mg można przyjmować niezależnie od posiłków, 1 raz na dobę. Tabletki lub kapsułki należy połykać w całości (tabletek ani kapsułek nie należy dzielić). Preparat w postaci granulatu do przygotowania zawiesiny przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Co to jest Fromilid Uno 500 mg?

Fromilid UNO to lek przeciwbakteryjny do stosowania ogólnego. Antybiotyk makrolidowy zażywany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Pomaga leczyć zakażania górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry oraz zapalenie tkanki łącznej. Fromilid UNO wydawany jest na receptę w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu.