Leki na uspokojenie bez recepty – jakie?
Żyjemy dzisiaj w wielkim stresie. Trudno znaleźć osobę, która może powiedzieć, że jej codzienność jest spokojna i bez napięć. Większość z nas narzeka na natłok obowiązków, pośpiech, nieprzewidywalną codzienność i brak stabilizacji. Dlatego z takim zaangażowaniem poszukiwane są leki na uspokojenie bez recepty. Czy jednak warto je kupować? Jakie mają opinie i czy są skuteczne?

Leki na uspokojenie bez recepty – czy to działa?

Najsilniejsze leki na nerwy dostępne są po wykupieniu recepty. Ich działanie jest na tyle silne, że zażywanie ich musi być skonsultowane z lekarzem. Teoretycznie specyfiki dostępne bez recepty również należy przyjmować ostrożnie, jednak dostęp do nich jest dużo lepszy. Niektóre z nich są bardzo łagodne (co sprawia, że ich działanie w dużej sytuacji stresowej może być niewystarczające), inne są ocenione pod tym względem znacznie lepiej.

W jakiej formie dostępne są leki na uspokojenie?

Leki na uspokojenie bez recepty można otrzymywać w różnej formie. Najpopularniejszą są oczywiście tabletki, dostępne są również kapsułki, a nawet krople i leki w formie płynów.

Większość specyfików na rynku to preparaty w formie suplementów diety, czyli substytut spożywczy. Nie są to środki badane pod kątem skuteczności, ani działania. Warto mieć to na uwadze. Obok nich dużo rzadziej można spotkać leki. Przykład leku na uspokojenie (leku, a nie suplementu diety) znajduje się także w zestawieniu poniżej.

leki na uspokojenie bez recepty

Jakie leki na uspokojenie bez recepty?

Do wykupienia bez recepty mamy sporo leków na uspokojenie. Wśród nich na uwagę zasługują:

  • Extraspasmina – lek zawiera wyciąg suchy z korzenia kozłka, wyciąg suchy z ziela melisy, tlenek magnezu i witaminę B5. Tabletki zaleca się stosować w łagodnych stanach nerwowych oraz na uspokojenie i do ułatwiania zasypiania. Warto podkreślać, że to jest lek, a nie suplement diety. Jeden z silniejszych dostępnych na rynku bez recepty.
  • Nervosol – to preparat w formie płynu doustnego o dość dobrym składzie, jak na suplement diety. Zawiera: wyciąg z chmielu, wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, wyciąg z melisy lekarskiej, wyciąg z korzenia arcydzięgla. Produkt polecany jest w przypadku wyczerpania nerwowego, pobudzenia i w problemach z zasypianiem.
  • Persen – suplement ten posiada najmniej spektakularny skład, jego działanie w porównaniu do dwóch powyższych środków jest zdecydowanie łagodniejsze. Podstawowe składniki czynne to: wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, ekstrakt z liści mięty pieprzowej, wyciąg z liści melisy.

Kategorie: Domowa apteczka

Tagi: ,,

  • prokopka

    Też mam te tabletki, rzeczywiście szybko uspokajają moje nawet większe nerwy w zasadzie to stres przez pracę 🙂 I nie powodują senności itp. co dla mnie jest bardzo ważne.