Aktywność fizyczna po operacji stabilizacji kręgosłupa: Jak już wspomniałam, lekkie ćwiczenia powinny być wykonywane od 6-8 tygodnia po operacji, po 12 tygodniu rozpoczynamy intensywniejsze zajęcia.

Czego nie wolno robić po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

Co robić po operacji kręgosłupa ledzwiowego?

Program rehabilitacji po operacji kręgosłupa lędźwiowego obejmuje różne techniki terapii manualnej, masaż leczniczy, fizykoterapię, ćwiczenia czynne, ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia wzmacniające i uelastyczniające tzw. gorset mięśniowy, ćwiczenia korygujące ustawienie miednicy, propriocepcji, stretching.

Jak zyc po operacji kręgosłupa ledzwiowego?

Zalecam do upłynięcia dwóch miesięcy od zabiegu wizyty minimum raz w tygodniu u fizjoterapeuty, który skontroluje przebieg rehabilitacji, poinstruuje jak wykonywać czynności dnia codziennego oraz poszerzy zestaw ćwiczeń domowych.

Jak długo trwa rekonwalescencja po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

W razie potrzeby lekarz zaleci chodzenie w pasie stabilizującym w okresie pooperacyjnym. Powrót do pełnej aktywności po operacji zajmuje od 8 do 12 tygodni.

Jak długo trwa rehabilitacja po operacji przepukliny kręgosłupa?

Rehabilitacja trwa zwykle do trzech tygodni po wykonaniu operacji, a po upłynięciu sześciu tygodni możliwe staje się wykonywanie lekkiej pracy siedzącej. Z kolei po sześciu miesiącach od zabiegu pacjent może już zwykle powrócić do wykonywania swojej pracy zawodowej.

Kiedy można wstac po operacji kręgosłupa?

Ile trwa rekonwalescencja po operacji kręgosłupa? Okres rekonwalescencji i rehabilitacji po zabiegu małoinwazyjnym trwa około 6 tygodni.

Czy po operacji kręgosłupa szyjnego można pracować fizycznie?

Powrót do pracy zależy w dużym stopniu od rodzaju zabiegu, przebiegu rekonwalescencji i specyfiki wykonywanego zawodu i wynosi zazwyczaj od 6 do 12 tygodni. Powrót do pełnej aktywności fizycznej i uprawiania sportu zazwyczaj nie przekracza 3 miesięcy.

W jakiej pozycji spać po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

Dla odpoczynku oczywiście użyj łóżka i pozycji horyzontalnej (pospolitego leżenia). Ogranicz do minimum pozycję obciążenia Twoich czterech liter i siedź maksymalnie do 30 min jednorazowo, a najlepiej wcale przez pierwsze 4-6 tygodni.