Palma sabałowa jest bogata we frankcje lipidowo-sterolowe. W jej skład wchodzą triglicerydy i fitosterole, które podejrzewane są o działanie na przerost prostaty. Fitosterole również ograniczają wchłanianie cholesterolu w przewodzie pokarmowym.

Czy palmą sabałową skutki uboczne?

Palma sabałowa daje niegroźne skutki uboczne, które zwykle ustępują po kilku dniach od rozpoczęcia stosowania. Najczęściej są to zawroty głowy i nudności, ale bywa, że pojawiają się też wymioty i bóle brzucha.

Ile mg palmy sabałowej dziennie?

Skuteczne dawki ekstraktu z palmy sabalowej wahają się w granicach 800-1200 mg na dobę. Niekiedy zaleca się dawki do 2 g na dobę. Terapia trwa przynajmniej 4-6 miesięcy.

Czy palmą sabałową podnosi testosteron?

Pomimo wielu zastosowań, najpopularniejszym działaniem palmy sabałowej jest wpływ na poziom testosteronu poprzez blokowanie jego rozkładu. Dzięki tej właściwości możemy odnotować liczne korzyści. Badania wykazały, że suplementacja może być cennym wsparciem w przypadku przerostu gruczołu prostaty.

Czy palmą sabałową obniza DHT?

Tak. Stosowanie Palmy Sabałowej może wpływać na obniżenie poziomu DHT poprzez zmniejszenie aktywności 5-α-reduktazy, czyli enzymu przekształcającego testosteron w 5-alfadihydrotestosteron (DHT).

Jak działa palmą sabałową na kobiety?

Wpływ palmy sabałowej na organizm kobiety Wpływa ona na uregulowanie cyklu menstruacyjnego, a także na wahania libido. Podobnie jak u mężczyzn zapobiega także nadmiernemu wypadaniu włosów, które występuje na tle androgennym i może pojawiać się u kobiet przechodzących menopauzę.

Jak działa Saw Palmetto?

Wyciąg z saw palmetto wykazuje działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Wyniki badań wskazują, że bocznia piłkowana łagodzi objawy rozrostu prostaty na wiele sposobów. Przede wszystkim wpływa na stężenie hormonów, które powodują rozrost komórek prostaty. Działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk tkanek.

Jak długo można stosować palmę Sabałową?

Kurację ziołową rozmarynem należy stosować przez dłuższy czas – minimum kilka tygodni lub nawet miesięcy, aby uzyskać trwałą poprawę. Natomiast zalecany czas kuracji palmą sabałową wynosi od 4 do 6 miesięcy.

Czy Saw Palmetto dziala na lysienie?

DHT w nadmiarze jest zabójczy dla włosów, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Saw Palmetto jest składnikiem zapobiegającym wypadaniu włosów i łysieniu o charakterze łysienia androgenowego w przypadku obu płci.

Jak przyjmowac Saw Palmetto?

Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Ważne informacje: Swanson Saw Palmetto 540 mg to preparat, który jest niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dla dzieci poniżej 12.