Ogólnodostępne leki nielegalne zagranicą Problemem okazał się Tramadol, który do Egiptu przewieźć można jedynie za specjalnym pozwoleniem tamtejszego Ministerstwa Zdrowia. To samo tyczy się popularnej kodeiny zawartej w preparatach takich jak: Thiocodin, HERBAPini, Neoazarina, Ascodan czy też Efferalgan Codeine.

Co jest zakazane w Egipcie?

Jadąc z Egiptu warto zwrócić uwagę również na inne rzeczy których nie można przywozić takie jak chociażby wyroby z kości słoniowej. Nie wolno przywozić elementów rafy koralowej – nawet muszelek, trofeów wykonanych z dzikich zwierząt, skóry antylopy, zebry czy krokodyla. Nie wolno przywozić też roślin i nasion.

Jakie obostrzenia do Egiptu?

W Egipcie obowiązuje nakaz noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych. Restauracje oraz bary funkcjonują przy zachowaniu 50% obłożenia. W przypadku wizyt w urzędach i instytucjach publicznych należy mieć przy sobie certyfikat szczepienia z kodem QR lub negatywny wynik testu na obecność COVID.

Co zabrac do Egiptu z dziecmi?

Ciepłe ubranka warto wziąć jedynie na podróż, za to bezwzględnie zabrać przynajmniej 2 nakrycia głowy i bardzo silny filtr UV (szczególnie w okresach upalnych). Słodycze warto zabrać jedynie takie, które w wysokich temperaturach nie zamieniają się w breję, czekolada/czekoladki nie wskazane.

Jakich leków nie wolno wywozić z Polski?

Zakazem wywozu objęte są m.in. niektóre leki na tarczycę (Euthyrox, Letrox), leki dla cukrzyków (Avamina SR, NovoMix 30, Metformax SR), środki podawane w chorobach sercowo-naczyniowych (Fragmin) czy immunoglobuliny ludzkie (HyQvia, Kiovig, Panzyga).

Czy można przewozic leki do Niemiec?

Jeśli podróżujemy samolotem, a oryginalna butelka syropu zawiera więcej niż 100 ml lub sumaryczna ilość przekracza 1 litr, możemy przewieźć lek, pod warunkiem, iż przedstawimy zaświadczenie o konieczności jego zastosowania w trakcie podróży. Insuliny stosowane w cukrzycy i inne produkty w postaci zastrzyków, np.

Jakich leków nie można przewozic przez granicę?

ZEA – nie można wwieźć do kraju leków zawierających diazepam, tramadol i kodeinę, a nawet pastylek do ssania Niquitin i leków antykoncepcyjnych. Egipt – za wwiezienie leków przeciwbólowych na bazie tramadolu grozi nawet 25 lat więzienia! Katar – zakazane są niektóre tabletki nasenne, przeciwbólowe i antydepresanty.

Co w apteczce do Egiptu?

Czego nie można Przywozic do Egiptu?

Jakie leki warto przywieźć z Egiptu?

Z pewnością warto zabrać leki przeciwbólowe, plastry, Nifuroksazyd, Akutol, Octenisept oraz leki, które bierzecie regularnie. W przypadku przeworzenia większej ilości leków warto mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza.

Czy można brac leki za granicę?

Podróżujący pacjent co do zasady może, na własny użytek, wwieźć (przywieźć) do Polski leki w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań, z zastrzeżeniem punktu 4. Planując jednak przywóz leków do Polski, należy przede wszystkim sprawdzić, czy leki te można wywieźć z kraju, z którego wywozimy.

Co zabrac do Egiptu na wczasy forum?

W bagażu obowiązkowo musi znaleźć się krem z wysokim filtrem SPF. Weźmy ze sobą również nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Oczywiście warto spakować też wygodny strój kąpielowy, buty do chodzenia w wodzie oraz ręczniki plażowe – duży, do tego, by na nim usiąść, i drugi, do wytarcia ciała.