Porowatość to nic innego jak określenie stopnia rozchylenia owych łusek. – Włosy o dobrej kondycji, które mają ściśle przylegające do siebie łuski to WŁOSY NISKOPOROWATE. – Włosy, których łuski są nieznacznie rozchylone to WŁOSY ŚREDNIOPOROWATE.

Jakie to są włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate cechuje najwyższy stopień rozchylenia łusek. Sprawia to, że często bywają przesuszone, szorstkie w dotyku, matowe i sprawiają wrażenie zniszczonych. Włosy wysokoporowate to często farbowane, a zwłaszcza mocno rozjaśnianie kosmyki lub te, które mają naturalne predyspozycje do skrętu.

Jak sprawdzić czy mam porowate włosy?

Co to znaczy porowatość?

Łuski mogą ściśle przylegać do włosa, odchylać się nieco, lub być mocno otwarte. Porowatość określa właśnie stopień otwarcia owych „dachówek włosa”. Im bardziej odchylone są keratynowe łuski – tym wyższa porowatość i bardziej zniszczony włos.

Jaka porowatość mają włosy rozjaśniane?

Te farbowane chemicznie (szczególnie rozjaśniane) właściwie zawsze są średnio a nawet w przypadku rozjaśniania wysokoporowate. Często zdaża się tak że wierzchnie warstwy mają wyższa porowatość niż pozostałe na wskutek działania różnych czynników zewnętrznych np. słońca. Łuski są otwarte, szybciej się niszczą.

Jaka porowatość mają włosy kręcone?

Kręcone włosy typ (3b w górę) często bywają wysokoporowate w wyniku uwarunkowań genetycznych, ale świadomą pielęgnacją można zejść do loków o średniej porowatości, o ile nie są rozjaśnione lub nadmiernie prostowane 🙂 Łuski włosa o wysokiej porowatości mają sporo luk i szpar, przez które szybciej dostaje się woda np.

Jak określić swój typ włosów?

Twoje włosy są wysokoporowate, jeśli włos opadł na samo dno. Oznacza to, że jego łuski są rozchylone, a więc szybko chłonie wodę. Twoje włosy są średnioporowate, jeśli włos utonął mniej więcej w połowie szklanki. Twoje włosy są niskoporowate, jeśli włos tylko nieznacznie zanurzył się lub pływa po powierzchni wody.

Jak wygląda porowatość włosów?

Jeżeli włos opadał mniej więcej do połowy szklanki, Twoje włosy są średnioporowate. A gdy włos nadal unosi się na powierzchni wody, świadczy to o tym, że łuski mocno przylegają do kory, są ciasno ułożone, więc włosy są niskoporowate.

Co to są porowate włosy?

Porowatość włosów oznacza stopień odchylenia łuski włosa od rdzenia. Wyróżniamy włosy wysokoporowate, średnio- i niskoporowate. Określenie porowatości włosów polega na ocenie ich ogólnej kondycji i sprawdzeniu, czy włosy są suche i łamliwe, matowe, czy się puszą bądź czy występuje problem rozdwajania końcówek.

Co oznacza średnią porowatość włosów?

Włosy o średniej porowatości często łączą cechy wysoko i niskoporowatych włosów i są mówiąc w skrócie najbardziej „normalne”. Ich łuski są nieznacznie odchylone od łodygi włosa i nie są aż tak regularnie ułożone jak na włosach o niskiej porowatości.

Jak zwiększyć porowatość włosów?

Sombre czy delikatne pasemka to dobry sposób na dodanie włosom porowatości i zwiększenie ich objętości. W dodatku jest to doskonały sposób na rozświetlenie włosów i zmianę fryzury.

Czy Niskoporowate włosy mogą się kręcić?

Rzadko elektryzują się, falują i puszą. Ich wadą natomiast jest fakt, że trudno jest je wystylizować. Nie chcą się kręcić, a gdy już uda się zrobić z nich loki, szybko się rozprostowują. Niskoporowate włosy mogą niestety często się przetłuszczać.