Czuje ból, złość, gniew, nienawiść i miłość. Osoba, która zdradza jest świadoma tego, co robi. Może odczuwać dyskomfort i poczucie winy, może też czuć lęk przed ujawnieniem zdrady. Gdy już cała sprawa wyjdzie na jaw, to dopiero tak naprawdę zaczyna „czuć ból”.

Gdzie szukac pomocy po zdradzie?

Osoby dopuszczające się zdrady mają często ogromne poczucie winy, porażki, wstydu. Kliber tych przeżyć wymaga, aby para udała się po pomoc. Jedynym słusznym rozwiązaniem w tej sytuacji jest podjęcie się psychoterapii par u psychologa, psychoterapeuty specjalizującego się w psychoterapii par/małżeństw.

Co zrobić gdy zdradziłam męża?

Zrozumienie, co było motywacją do zdrady, pozwoli szczerze powiedzieć o tym mężowi. Szczera rozmowa o przyczynach zdrady to podstawowy warunek pojednania. Wzięcie na siebie odpowiedzialności za swój czyn – bez względu na to jakie były jego przyczyny – to kolejny konieczny warunek.

Jak czuje się zdradzona żona?

Kobieta czuje się skrzywdzona i uważa, że to partner powinien walczyć o związek. Nie zdaje sobie często sprawy, że praca musi być obustronna i wymaga poświęcanie od obojga partnerów. Po zdradzie u kobiet na początku pojawia się szok, rozczarowanie, żal, a czasem i nienawiść.

Jak sprawdzic czy twój facet cię zdradza?

Jak sprawdzic czy on cię zdradza?

Pierwszą, najbardziej zauważalną oznaką tego, że mąż lub żona zdradza jest wyraźna utrata zainteresowania partnerką lub partnerem. Jeśli druga osoba jest rozkojarzona, nie poświęca uwagi swojej drugiej połówce, wciąż siedzi „nosem w telefonie lub komputerze”, to pierwsza oznaka możliwej zdrady.

Jak się czuje osoba która zdradza?

Osoba zdradzona czuje się przede wszystkim okłamana, co wiąże się z przeżywaniem przez nią wielu emocji: Smutku i rozczarowania, co jest silnie związane z utratą zaufania do partnera. Osoba czuje się oszukana i wykorzystana. Złości, nienawiści, zgorzknienia – wynikające ze skrzywdzenia.

Czy mężczyzna przyzna się do zdrady?

Jesteśmy raczej zgodni: do zdrady nie należy się przyznawać – tak twierdzi blisko 70% mężczyzn. Niecałe 23% panów ma wyrzuty sumienia i uważa, że trzeba wyjawić zdradę „bo tak jest uczciwie” lub „tego żałują”. 7% przyzna się, gdy będą przyparci do muru.

Czy mężczyzna ma wyrzuty sumienia po zdradzie?

Jeżeli mąż nie ma romansu, a zdrada była jednorazowym wyskokiem, to ciężko będzie ci o dowody post factum. Natomiast możesz zaobserwować wyraźne wyrzuty sumienia i zmartwienie (jak pisaliśmy wcześniej, psychologowie potwierdzają, że mężczyznom trudniej ukrywać emocje).

Czy jak facet zdradza to kocha?

Choć wydaje się to paradoksalne, część osób, które zdradza swoich partnerów wciąż deklaruje miłość do nich. Zdarza się, że mężczyzna, który zdradza, wciąż kocha swoją żonę. Zdrada może wynikać z faktu, że mężczyzna poszukuje odskoczni, nowości, chce przeżyć coś innego.