Jak leczyć lipodemię? Biorąc pod uwagę fakt, że dokładne przyczyny lipodemii nie zostały jak do tej pory ustalone, nie istnieje metoda leczenia przyczynowego choroby.

Do jakiego lekarza z Lipodemia?

W pierwszej kolejności udaj się do internisty, dermatologa lub flebologa. Dobry lekarz zajmie się rozpoznaniem problemu i jego leczeniem, ewentualnie skieruje cię do jednej z poradni leczenia obrzęków limfatycznych lub centrum flebologii, gdzie można leczyć obrzęk lipidowy.

Co to jest za choroba Lipodemia?

Lipodemia (inaczej: otyłość nóg, choroba grubych nóg, obrzęk tłuszczowy, lipedema) to bardzo rzadka choroba, która charakteryzuje się nieproporcjonalnym, obustronnym i symetrycznym odkładaniem się tkanki tłuszczowej pod skórą, rozchodzącym się od bioder do kostek.

Jak pozbyć się lipodemii?

W celu pozbycia się części dokuczliwych objawów bezwzględnie należy stosować dietę hamującą rozwój tkanki tłuszczowej w organizmie.

Jaka dieta na lipodemię?

Nie musisz stosować diety bez tłuszczu, ale staraj się jeść jak najmniej mięsa, kiełbasy, sera, śmietany i słodyczy. Wybieraj tłuszcze nienasycone obecne w olejach roślinnych. Do smażenia lub gotowania bardzo odpowiedni jest olej rzepakowy lub oliwa z oliwek, a na zimno np. sałatki podawaj – olej orzechowy lub lniany.

Jakie ćwiczenia przy lipodemii?

Jaka aktywność fizyczna zalecana jest pacjentkom cierpiącym na lipodemię? Nie każda aktywność fizyczna będzie tak samo dobra przy lipodemii. Zdecydowanie należy unikać ćwiczeń mocno obciążających stawy. Zalecane są natomiast ćwiczenia rozciągające, a także spacery i marsze (dobrym pomysłem może być nordic walking).

Jak leczyć obrzęk limfatyczny?

Jak leczyć obrzęk tłuszczowy?

Leczenie obrzęku tłuszczowego – terapia uciskowa W przypadku leczenia zachowawczego możemy wyróżnić kilka metod, takich jak terapia ruchowa, pielęgnacja skóry, manualny drenaż limfatyczny czy terapia uciskowa (kompresjoterapia). W pierwszym etapie leczenia redukuje się skumulowany płyn (obrzęk) i usuwa go z tkanek.

Jak leczyć obrzęk tłuszczowy?

Podstawową metodą terapii obrzęku tłuszczowego jest zmiana stylu życia polegająca na wprowadzeniu zdrowej diety, regularnej aktywności fizycznej oraz wynikającej z nich redukcji masy ciała. Pomocne bywają także różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające, a także fizjoterapia.

Jak rozpoznać Lipodemię?

Jak leczyć obrzęk limfatyczny?

Jak leczyć obrzęk lipidowy?

pierwotny obrzęk limfatyczny), a także uszkodzeń spowodowanych urazami lub obrzękiem tłuszczowym (tzw. wtórny obrzęk limfatyczny). Obrzęku lipidowego nie leczy się farmakologicznie. Stosuje się kompleksową terapię przeciwzastoinową z manulanymi drenażami limfatycznymi, a także kompresją pneumatyczną.