20,91 zł lub kartą płatniczą w aptece za okazaniem recepty. Wskazania: Lek przeciwbakteryjny do stosowania ogólnego.

Na co jest Lek Klacid?

Klacid to antybiotyk, który stosuje się w przypadkach zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na klarytromycynę. Lekarz może zalecić stosowanie tego leku zwłaszcza w leczeniu: zakażeń górnych dróg oddechowych – np.

Czy Klacid jest refundowany?

W przypadku leku refundowanego, takiego jak Klacid, ceny będą takie same w każdej aptece. Aby wiedzieć, ile zapłacisz, sprawdź poziom odpłatności Klacid na swojej recepcie.

Ile dni brac Klacid?

Jeśli zakażenie ma ciężki przebieg, to najczęściej stosuje się 1 tabletkę Klacid 500 mg 2 razy dziennie, także co 12 godzin. Czas stosowania to najczęściej od 5 do 14 dni, a przy zapaleniu zatok i płuc od 6 do 14 dni.

Co zamiast Klacid?

Jak sporzadzic Klacid?

Lek Klacid dostarczany jest w postaci granulatu, który po zmieszaniu z wodą tworzy zawiesinę. Prawidłowo przygotowana zawiesina może zawierać drobne, nierozpuszczone „grudki”, które przypominają kryształki cukru. Wynika to z właściwości leku i nie powinno budzić niepokoju.

Kto ma lek Klacid?

Klacid granulat do sporządzania zawiesiny doustnej | 0,25 g/5ml | 60 ml. Podmiot odpowiedzialny: MYLAN HEALTHCARE SP. Z O.O.

Co to jest za lek Amotaks?

Amotaks to lek z grupy antybiotyków o szerokim spektrum działania. Substancją czynną tego preparatu jest amoksycylina, czyli półsyntetyczna penicylina. Lek Amotaks stosuje się zazwyczaj przy zwalczaniu zakażeń bakteryjnych.

Czy Klacid przechowywać w lodówce?

Jak podaje producent – leku nie należy przechowywać w lodówce. Przechowywanie preparatu w tej temperaturze mogło wpłynąć na zmianę jego właściwości i zaburzyć skuteczność terapii.

Z jakiej grupy antybiotyków jest Sumamed?

Jest to antybiotyk z grupy makrolidów, półsyntetyczna pochodna erytromycyny. Azytromycyna opracowana została z myślą o uniknięciu niektórych wad erytromycyny.

Jak przechowywać lek Klacid?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Jak stosować antybiotyk Amoksiklav?

Zalecana dawka wynosi 1 tabletkę 3 razy w ciągu doby. Należy połykać je w całości i popijać szklanką wody. Pomiędzy kolejnymi dawkami trzeba zachować co najmniej 4 godziny odstępu. W przypadku pacjentów cierpiących na zaburzenia czynności nerek o klirensie keratyniny poniżej 30 ml/min dawka powinna zostać zmniejszona.