Do 31 sierpnia 2020 roku usuwanie białych plam metodą ICON będzie kosztowało 250 zł za 1 ząb. Cena regularna zabiegu po tym terminie będzie wynosiła 300 zł.

Na czym polega metoda ICON?

ICON to nowa, mało-inwazyjna metoda do leczenia periodontologicznego próchnicy i przebarwień, wypełniająca lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi tzw. infiltracja próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy Icon.

Czy po zabiegu Icon można jesc?

po zabiegu Można od razu wrócić do codziennych czynności. Zabieg nie wymaga znieczulenia, więc nie trzeba czekać aż jego działanie ustąpi. Można też normalnie jeść i pić.

Co na odwapnienia zębów?

W tym celu zaleca się stosowanie preparatów fluorkowych o wysokim stężeniu fluoru – od 1000 do 22600 ppm. Taki zabieg wykona w gabinecie stomatolog i zaleci stosowanie w domu dodatkowego żelu fluorkowego lub pasty o wysokiej zawartości fluoru. Jony fluoru powodują utwardzenie powierzchni szkliwa.

Czy po zabiegu Icon można Wybielac zęby?

czy metodą ICON można usunąć wszystkie przebarwienia? – większość przebarwień usuwana jest całkowicie. Jeśli mamy do czynienia z dużymi głębokimi przebarwieniami, zabieg trawienia powierzchni zostaje powtórzony 2-3 krotnie co jeśli nie usunie przebarwienia w całości to na pewno znacząco zmniejszy jego widoczność.

Ile kosztuje leczenie zęba z próchnicy?

Cena leczenia zależeć będzie przede wszystkim od stanu zęba –od tego, jak rozległy jest ubytek. Wpływ na cenę będzie mieć również rodzaj zastosowanego materiału wypełnieniowego oraz gabinetu. W przypadku niepowikłanego leczenia, jego koszt powinien zamknąć się w 100-180 zł.

Ile trwa leczenie próchnicy?

Oczyszczenie jednego zęba z próchnicy może zająć kilka minut. Natomiast wypełnienie ubytku – od kilkunastu minut do godziny. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza w walce z próchnicą jest profilaktyka, a ta powinna być prowadzona przez całe życie.