Przykładowo zabieg HIFU na podbródek trwa od 30 do 45 minut, więc jest relatywnie długi. Jeżeli do okolic zabiegowych dodamy także policzki, to musimy liczyć się z tym, że cała procedura potrwa nawet 60 minut.

Ile kosztuje zabieg HIFU na twarz?

Cena zabiegu zwiększa się wraz z obszarem zabiegowym; przykładowo wykonanie HIFU jedynie na podbródek lub inny fragment twarzy to koszt 500-1000 zł, z kolei pełny lifting twarzy tą metodą to już 1500-3500 zł.

Co to jest zabieg HIFU na twarz?

Nazwa zabiegu HIFU pochodzi z języka angielskiego i oznacza high-intensity focused ultrasound. Jest to zabieg, który wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Wykonuje się go przede wszystkim na skórze twarzy i szyi w celu jej wygładzenia oraz poprawienia napięcia czy redukcji zmarszczek.

Czy warto robić zabieg HIFU?

Największą zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo. To oznacza, że po zakończeniu zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad.

Jak długo utrzymują się efekty HIFU?

Pierwsze efekty po zabiegu HIFU są widoczne już w ciągu 24–48 godzin. Na ostateczny rezultat, który utrzymuje się przez 1,5 roku do 2 lat, należy poczekać 2–3 miesiące. W tym czasie dochodzi do przebudowy tkanek (przede wszystkim tkanki podskórnej) i poprawia się jakość skóry.

Czy HIFU wyszczupla twarz?

Zabieg Hifu uznawany jest za jeden za skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ technologia ta wykorzystuje wiązki fal dźwiękowych o dużym zasięgu – dając w efekcie bezoperacyjny lifting i wyszczuplenie.

Jak dbać o twarz po zabiegu HIFU?

Przez 3 dni po zabiegu HIFU nie należy myć twarzy gorącą wodą, korzystać z gorącego natrysku czy kąpieli w wannie. Temperatura wody do tych zabiegów powinna być umiarkowana.

Czego nie można robić po zabiegu HIFU?

Niewskazana jest również aktywność fizyczna w ciągu 24 godzin od zastosowania fali ultradźwiękowej. W ciągu miesiąca od wykonania zabiegu HIFU nie powinno się przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Czy HIFU odchudza?

Zabieg HIFU na odchudzanie jest obecnie coraz bardziej popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Wpływa na to jego wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo. Do przeprowadzenia zabiegu lekarz nie potrzebuje skalpela.

Kiedy kwas hialuronowy po HIFU?

Tak zintegrowany kwas nie rozpuści się pod wpływem ciepła ultradźwięków, a zabieg HIFU może zostać wówczas bezpiecznie wykonywany. W przypadku odwróconej kolejności, z wypełniaczami kwasowymi wystarczy zaczekać do momentu wyciszenia stanu zapalnego, czyli ok. 2 tygodni.

Jak często można robić zabieg HIFU na twarz?

Przy większości problemów zabieg HIFU trzeba powtórzyć 2-3 razy, by uzyskać idealny efekt. Idealne odstępy pomiędzy nimi to 1-3 miesiące. Warto przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że efektów zabiegu nie widać od razu.

Czy jeden zabieg HIFU wystarczy?

HIFU ile zabiegów. – Ilość zabiegów uzależniona jest od wieku, kondycji skóry, obszaru zabiegowego oraz dotychczasowej historii zabiegowej Pacjenta, najczęściej, aby uzyskać zadowalający efekt wystarczy jeden zabieg – mówi dr Krystyna Lubelska.

Kiedy kwas hialuronowy po HIFU?

Tak zintegrowany kwas nie rozpuści się pod wpływem ciepła ultradźwięków, a zabieg HIFU może zostać wówczas bezpiecznie wykonywany. W przypadku odwróconej kolejności, z wypełniaczami kwasowymi wystarczy zaczekać do momentu wyciszenia stanu zapalnego, czyli ok. 2 tygodni.

Kiedy HIFU?

Metoda HIFU to bardzo bezpieczny i nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, na który decyduje się coraz więcej kobiet, ale także mężczyzn. Szczególnie polecany jest osobom, które cierpią na nadmiar luźnej skóry – na przykład po ciąży lub bardzo szybkiej i intensywnej utracie wagi.