Domowe sposoby na wybielanie zębów
Nie trzeba wychodzić z domu, by poprawić kolor swoich zębów. Nie ma potrzeby odwiedzania dentysty i wydawania wysokich sum na profesjonalne zabiegi wykonywane w wygodnym fotelu. Istnieją domowe sposoby na wybielanie zębów, które systematycznie stosowane dają świetne efekty. Oto najpopularniejsze.

Domowe sposoby na wybielanie zębów: pasta z sody i limonki

Przepis na pastę z sody i limonki jest jednym z popularniejszych polecanych do wybielenia zębów. Jego sporym atutem jest to, że jest również prosty w przygotowaniu. Wystarczy na łyżeczce odmierzyć sodę i dodać sok z cytryny, tak by powstała nam pasta. Następnie nabieramy na szczoteczkę i myjemy zęby.

Domowe sposoby na wybielanie zębów: pasta z węgla aktywnego

Drugim tanim i bardzo skutecznym sposobem na domowe wybielanie zębów jest przygotowanie pasty z węgla aktywnego. Do pasty można dodać kilka kropel olejku kokosowego.

Węgiel aktywny jest czarny. Jak zatem ma wybielać zęby? Wszystko za sprawą jego porowatej struktury, która wiąże różne organiczne związki chemiczne, jednak nie usuwa wapnia i magnezu – dzięki czemu związek ten jest w 100% bezpieczny dla zębów i nie demineralizuje szkliwa. Poza tym jest dużo lepiej tolerowany przez osoby wrażliwe, które nie mogą stosować sody i limonki.

domowe sposoby na wybielanie zębów

Najlepiej do wykonania pasty z węgla aktywnego kupić kapsułki, które wystarczy otworzyć (tabletki trzeba pokruszyć) i dodać olej kokosowy, który ma świetne właściwości, działa dobrze na zęby (właściwości antyseptyczne).  Do węgla dodajemy olej kokosowy i nakładamy pastę na szczoteczkę, masując nią zęby. Po krótkim masowaniu zamykamy usta i zostawiamy zęby pokryte pastą przez 2-3 minuty. Po tym czasie starannie płuczemy usta, szczoteczkę i wszystko wokoło.

Domowe sposoby na wybielanie zębów: kurkuma

Kolor kurkumy – intensywnie żółty – może Was nie przekonywać. Jednak prawdą jest, że kurkuma stanowi świetny środek do wybielania zębów, a do tego tani i ogólnodostępny.

Jak przygotować wybielającą pastę z kurkumy?

Wystarczy połączyć jedną łyżkę oleju kokosowego i pół do jednej łyżeczki kurkumy. Można dołączyć również olejek miętowy do smaku. Mieszamy wszystkie składniki i nanosimy na szczoteczkę, szorujemy zęby, zostawiamy na 3 minuty. Następnie dokładnie płuczemy usta. Terapię powtarzamy tak często, jak to koniecznie. Bez obaw o negatywne skutki terapii!

Kategorie: Domowe sposoby na ...

Tagi: ,

  • donatan

    są przeciez w aptekach środki na wybielanie,takie jak np. dr martin schwarz home comfort,mi pomogło