Przepuklinowy pas brzuszny ściska i stabilizuje powłoki brzuszne, zapobiegając w ten sposób przemieszczaniu się jelit do powstałego worka przepuklinowego. Jego stosowanie przynosi także dobre efekty po operacjach oraz u kobiet po porodzie. Wzmacnia mięśnie, wyszczupla, zmniejsza ryzyko powstania przepukliny.

Jaki pas na przepuklinę pępkową?

Pas przepuklinowy Armoline stosowany do przepukliny pępkowej zapewnia łagodny i stopniowy nacisk w celu zmniejszenia presji na przepuklinę i zminimalizowania obciążeń ścian brzusznych. Wykonany z wysokiej jakości oddychającego materiału, pas może być noszony pod ubraniem, nie odznacza się.

Jaki pas na przepuklinę brzuszna?

W przypadku przepukliny odwracalnej, doskonałą zachowawczą metodą leczenia jest stosowanie kompresyjnego pasa brzusznego OT-11.

Jakie są objawy przepukliny pępkowej?

Przepuklina pępkowa zazwyczaj ma postać niewielkiego uwypuklenia w okolicy pępka, które powiększa się podczas kaszlu. Czasem pacjenci skarżą się na dolegliwości bólowe brzucha, wzdęcia lub zaparcia. Początkowo przepuklina pępkowa jest niewielka i przez długi czas może nie powodować dolegliwości.

Czy pas przepuklinowy trzeba nosić cały czas?

Pas przepuklinowy pępkowy Pas pozwala zminimalizować przepuklinę pępkową, poprzez nacisk na właśnie tę okolicę. Czas noszenia pasa po operacji to zazwyczaj miesiąc ciągłego użytkowania, oraz okres około 2 tygodni, podczas których pas jest noszony jedynie w dzień.

Jak długo trzeba nosić pas przepuklinowy?

Brzuszny pas pooperacyjny jak długo nosić? Zaleca się noszenie pasa przepuklinowego przez okres 3-6 miesięcy w zależności od indywidualnych potrzeb.

Do czego pas pachwinowy?

Zastosowanie: ogranicza powiekszanie sie jednostronnych przepuklin pachwinowych, zabezpiecza po operacjach jednostronnych przepuklin pachwinowych, podtrzymuje niewielkie przepukliny jednostronne nie kwalifikujące sie do operacji, pas może byc stosowany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Jak zakładać pas po operacji brzucha?

Pas brzuszny ma formę gorsetu w kolorze białym lub cielistym. To szeroki, elastyczny materiał, który najczęściej zakładany jest przez nogi bądź zapinany na rzep lub haftki, a następnie umieszczany na wysokości brzucha i odcinka lędźwiowo – krzyżowego.

Ile czasu po operacji trzeba nosić pas na brzuchu?

po każdej operacji trzeba nosic pas pooperacyjny, specjalistyczny od początku,zaraz po operacji, nawet jeszcze nie wstając. Po jakimś czasie pas zdejmujemy do spania (po wygojeniu ran), a gdzieś po 3 miesiącach odstawiamy, chyba że będziemy coś przenosić, czyli tak do 6 mcy.

Ile można podnosić po operacji przepukliny?

Początkowo nie można nic dźwigać, bo podnoszenie ciężarów uruchamia tzw. tłocznię brzuszną, czyli napór na te miejsca, które były przecięte. Trzeba je więc oszczędzać, nosząc początkowo nie więcej niż 1 kilogram.

Jaki pas na przepuklinę kresy białej?

Leczenie przepukliny kresy białej Metodą leczenia przepukliny kresy białej u dzieci i dorosłych jest zabieg chirurgiczny. U osób starszych lub w przypadku wystąpienia przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji stosuje się pas uciskowy, a także zaleca się prowadzenie oszczędzającego trybu życia.

Czy po operacji przepukliny brzusznej można chodzić?

Przez kilka pierwszych dni należy unikać dużego wysiłku fizycznego. Po około trzech dniach pacjent może zacząć chodzić na długie spacery, a po trzech tygodniach może powoli powracać do niewymagających ćwiczeń (np. lekkiego truchtu).