Ciemniejsza skóra warg sromowych czy odbytu jest efektem gromadzenia się tam większej ilości melaniny (głównego barwnika skóry), więc skuteczne – i co ważne, bezpieczne – wybielanie okolic intymnych będzie możliwe jedynie podczas sprawdzonych zabiegów ginekologii estetycznej.

Jak pozbyć się ciemnej skóry w okolicach intymnych?

Przebarwienia okolic intymnych to problem, z którym z powodzeniem radzi sobie przede wszystkim laser CO2. Przy okazji uzyskujemy także odmłodzenie skóry. Przebarwienia w okolicach intymnych to często spotykany problem, dlatego też coraz bardziej popularne staje się ich rozjaśnianie.

Jak usunąć przebarwień w okolicach bikini?

Do wybielanie okolic intymnych stosujemy nowoczesny laser frakcyjny CO2. Zabieg polega na naświetleniu obszaru zabiegowego wiązką lasera. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę występującą w nadmiarze w przebarwionych miejscach.

Jak rozjaśnić skórę wokół odbytu?

Wystarczy odrobinę świeżo wyciśniętego soku z cytryny wetrzeć w okolice odbytu i sromu. Może pojawić się lekkie szczypanie, najlepiej po kilkunastu minutach zmyć sok z cytryny, aby nie wysuszał i nie podrażniał skóry.

Jak rozjaśnić miejsca intymne domowym sposobem?

Niewielką ilość jogurtu należy regularnie wcierać w miejsca intymne, pozostawiając na 15 minut, po czym spłukać. Efekt będzie można zauważyć po kilku tygodniach stosowania. Kurkuma – jogurt naturalny można połączyć z kurkumą, która również ma właściwości wybielające.

Jak rozjaśnić miejsca intymne forum?

Maseczka wybielająca miejsca intymne – przepis Najczęściej polecany sposób to zrobienie papkowatej maseczki na miejsca na skórze wymagające rozjaśnienia. Bazę maseczki stanowi zwykły, naturalny jogurt, do którego należy dodać kilka kropli soku z umytej i wyparzonej cytryny oraz szczyptę kurkumy.

Jak dbać o skórę w miejscach intymnych?

Do mycia nie używaj mydła ani zwykłych płynów pod prysznic – wysuszają śluzówkę w miejscach intymnych, mogą spowodować podrażnienia oraz zaburzą naturalną mikroflorę bakteryjną. Sięgnij po specjalnie przeznaczone do higieny intymnej płyny. Wybieraj te bezzapachowe o niskim (poniżej 4,5) pH.

Jak poprawić wygląd pochwy?

Dla pań, które chcą przywrócić młodzieńczy wygląd miejsc intymnych odpowiedni jest kwas hialuronowy. Wypełnia się nim wargi sromowe większe i ściany pochwy celem poprawy komfortu współżycia. Kwas pełni funkcję łącznika dla włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej.

Czym smarować miejsca intymne?

Jeśli dojdzie do podrażnienia, aby nie dopuścić do infekcji, należy jak najszybciej zastosować miejscowo odpowiednią maść łagodzącą i odbudowującą naskórek. Może to być np. alantan, maść z nagietka czy lanolina.

Jak się wybiela odbyt?

Odmładzanie i rozjaśnianie odbytu i okolic intymnych wykonuje się przy użyciu lasera. Zabieg powoduje rozjaśnienie skóry warg sromowych lub odbytu. Dodatkowym aspektem zabiegu jest uzyskanie efektu odmłodzenia i ujędrnienia skóry danej okolicy.

Czy da się wybielic odbyt?

Wybielanie odbytu i warg sromowych jest zabiegiem oferowanym w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i salonach medycyny estetycznej. Osoby, które krępują się lub boją skorzystania z tego typu usług, mogą zastosować w zaciszu własnego domu krem wybielający odbyt i srom.

Jaki jest prawidłowy kolor warg sromowych?

Wargi sromowe większe są zewnętrze i zbudowane z fałdy skóry, w której mieści się dużo tkanki tłuszczowej. Natomiast wargi sromowe mniejsze to po prostu płat skóry. Obie pary warg są mocno ukrwione, dlatego mają intensywnie różowy kolor. Może się też zdarzyć, że ich kolor będzie ciemniejszy, a nawet o tonacji brązowej.

Co zrobić aby Ujedrnic wargi sromowe?

Kwas hialuronowy poprawia jędrność i napięcie skóry warg sromowych, a ponadto zwiększa ich objętość. Efekty utrzymują się przez około dwa lata. Inną równie skuteczną metodą jest podanie w wargi sromowe fibryny bogatopłytkowej, która regeneruje tkanki, przywracając im prawidłowe napięcie, ukrwienie i nawilżenie.

Czy łuszczyca może występować w miejscach intymnych?

Łuszczyca miejsc intymnych to stosunkowo rzadka odmiana łuszczycy, która dotyczy osób w każdej kategorii wiekowych. Według badania (Cuttis, 1992) częściej zmagają się z nią mężczyźni, niż kobiety. Przyjmuje się, że ta postać łuszczycy dotyczy ok. 9 proc.

Czym smarować wargi sromowe?

Zastosuj płukankę z kwasu borowego W celu złagodzenia świądu i pieczenia warg sromowych możesz zastosować płukankę z 3% roztworu kwasu borowego. Przemywaj nim srom 2-3 razy dziennie. Na forach internetowych można znaleźć wiele złotych porad dotyczących postępowania przy infekcjach intymnych.

Jak myć wargi sromowe?

Można bardzo delikatnie rozchylić wargi sromowe większe i ostrożnie przemyć je wacikiem nasączonym wodą, usuwając resztki kału, moczu, kremów czy maści, które się tam przedostały. Takie mycie stosujemy po każdej defekacji i podczas wieczornej kąpieli.

Jak pozbyć się ciemnych plam pod pachami?

Wśród naturalnych sposobów na przebarwienia pod pachami często możemy przeczytać o ziemniaku, ogórku czy cytrynie i sodzie oczyszczonej. Większość z nich stosuje się bardzo podobnie – wystarczy przyłożyć (lub posmarować w wypadku past) je do pachy na kilka minut, a następnie spłukać ją dokładnie wodą.

Jak Nawilzyc skórę miejsc intymnych?

Jednym z uniwersalnych produktów, który jest idealnym specyfikiem na podrażnienia i suchość skóry jest nasze Serum intymne WIMIN. To produkt o potrójnym działaniu – nawliża, odżywia i łagodzi. Doskonale radzi sobie z suchą skórą okolic intymnych i podrażnieniami.

Jak nawilżyć okolice intymne?

Kwas hialuronowy dla intymnego nawilżenia Usunięcie dolegliwości związanych z suchością to znaczna poprawa jakości życia. Można to zrobić samodzielnie stosując globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym (HA), który ma doskonałe właściwości nawilżające. Stosowany dopochwowo zwiększa nawilżenie błony śluzowej pochwy.

Dlaczego pęka skóra w miejscach intymnych?

Przyczyn otarć i pęknięć w okolicach intymnych może być wiele, m.in. mogą prowadzić do nich niektóre formy aktywności fizycznej, niewłaściwa higiena intymna oraz noszenie źle dobranej bielizny. Do powstawania mikrourazów, ranek i piekących zmian w okolicach intymnych predysponuje także suchość pochwy, wynikająca m.in.

Czym Kremowac miejsca intymne?

– Bazę nawilżającą można kupić w każdej aptece i smarować nią okolice intymne, tak jak każdy inny fragment przesuszonej skóry. Można w tym celu stosować także kremy dla dzieci z tlenkiem cynku.