Aerozole. Argotiab: Srebro jest w postaci mikrocząsteczek. Można stosować w leczeniu wszelkiego rodzaju ran [3].

Jakie srebro koloidalne na rany?

Srebro koloidalne jonowe to najczęściej stosowany rodzaj srebra do użytku zewnętrznego, do pielęgnacji cery oraz zwalczania wielu chorób skóry, w tym także do leczenia urazów tego narządu.

Jaki opatrunek na sączącą się ranę?

opatrunki hydrokoloidowe: są to opatrunki dedykowane ranom o umiarkowanym wysięku oraz ciężko gojącym się (np. owrzodzenia i odleżyny). Wykazują właściwości żelujące i pochłaniają nadmiar wydzieliny. Utrzymują jednocześnie wilgotne środowisko rany, sprzyjając tym samym jej gojeniu.

Jak dziala nano srebro?

Srebro koloidalne, czyli nanosrebro, nazywane jest naturalnym antybiotykiem. Substancja ta działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, hamuje reakcje zapalne, zwiększa odporność, ułatwia gojenie się ran.

Na co stosuje się srebro koloidalne?

Obecnie srebro koloidalne stosowane jest zewnętrznie, tj. na skórę oraz błony śluzowe. Najczęściej związek ten wykorzystywany jest w okulistyce, do leczenia bakteryjnego zapalenia spojówek. Nanosrebro wykorzystywane jest także w dermatologii, w przypadku trudno gojących się ran oraz oparzeń.

Na co jest dobre srebro koloidalne?

Srebro koloidalne jako suplement diety przeziębienia, kataru, kaszlu, grypy, zapalenia oskrzeli, opryszczki. Ponadto działają przeciwzapalnie i odkażająco. Łagodzą ból i swędzenie skóry oraz uzupełniają niedobór śladowego pierwiastka srebra w organizmie.

Czy srebro koloidalne jest bezpieczne?

Srebro koloidalne stosowane zgodnie z zaleceniami w małych dawkach jest dla naszego zdrowia bezpieczne. Jak każda substancja może wywoływać reakcje alergiczne. Stosowane doustnie może powodować bardziej poważne schorzenia np. chorobę nazywaną srebrzycą.

Czy opatrunek ze srebrem boli?

Aplikacja opatrunku ze srebrem jest bardzo łatwa i bezbolesna.

Jak stosować opatrunki ze srebrem?

Opatrunek z maścią zawierający srebro kładziemy bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce. Następnie opatrunek powinien zostać zabezpieczony warstwą chłonną, w którą będzie wnikała wydzielina odprowadzana z rany. Jeśli wysięk jest duży, możemy użyć specjalistycznego opatrunku z superabsorbentem.

Jakie srebro do inhalacji?

Argentum200 Srebro Koloidalne Niejonowe 200 ppm Tonik 500 ml Srebro Koloidalne Argentum200® to kosmetyk o wysokiej zawartości czystego srebra koloidalnego, na bazie demineralizowanej wody. Dzięki wysokiej i potwierdzonej zawartości oraz odpowiedniej wielkości cząsteczek srebra skutecznie działa na skórę!

Czy srebrem koloidalnym można płukać gardło?

Produkt polecany jest do stosowania w infekcjach bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych w jamie ustnej. Nakrętkę z podziałką należy uzupełnić płynem do kreski. Następnie dokładnie płukać jamę ustną około 20 sekund, równomiernie rozprowadzając płyn po całej jamie ustnej.

Czy srebro koloidalne zabija pasożyty?

Z jednej strony srebro jest delikatne dla naszego organizmu i w żadnej sposób nam nie zagraża, ale z drugiej strony może zabić pasożyty, grzyby, pleśnie i działać odkażająco.

Jak pozbyć się włóknika z rany?

Skutecznym i jednocześnie łagodnym sposobem na rozpuszczenie martwiczych tkanek z włóknikiem jest autolityczne oczyszczanie wspierane przez hydrożele. Utrzymują wilgoć w ranie, co dodatkowo przyczynia się do skutecznego leczenia ran.

Jak stosować srebro koloidalne wewnętrznie?

W związku z tym znajduje zastosowanie jako składnik preparatów o działaniu odkażającym, maści czy kropli do oczu. Srebro koloidalne nie jest przeznaczone do picia, ponieważ zawiera metal ciężki, który ma działanie toksyczne. Kumulując się w organizmie, może wywołać chorobę o nazwie srebrzyca (argyria).

Jak srebro koloidalne niszczy zdrowie?

Natomiast srebro koloidalne w pierwszej kolejności zakłóca pozyskiwanie energii przez bakterie, co prowadzi do przerwania łańcucha oddechowego. Z tego powodu zaczynają obumierać w ciągu kilku minut, tracąc elektrolity, wysychając i kurcząc się. Tak samo dzieje się w przypadku działania srebra koloidalnego na grzyby.

Czy srebro koloidalne wysusza?

Dzięki właściwościom antybakteryjnym srebra koloidalnego stosowanie mieszaniny srebra lub kosmetyków ze srebrem koloidalnym może złagodzić swędzenie skóry głowy oraz zmniejszyć objawy łupieżu. Kolejną zaletą stosowania srebra koloidalnego jest fakt, że jest ono bezalkoholowe, co zapobiega wysychaniu skóry głowy.

Jaka maść na otwarte rany?

Maść Ranisilver działa przyspieszająco na regenerację tkanek oraz zachowuje szczelność bariery ochronnej, co sprzyja gojeniu rany. Posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Działa pobudzająco na fizjologiczne naskórkowanie, sprzyjając powstawaniu prawidłowej blizny.

Czy srebro koloidalne zabija pasożyty?

Z jednej strony srebro jest delikatne dla naszego organizmu i w żadnej sposób nam nie zagraża, ale z drugiej strony może zabić pasożyty, grzyby, pleśnie i działać odkażająco.

Jaka maść na otwarte rany?

Maść Ranisilver działa przyspieszająco na regenerację tkanek oraz zachowuje szczelność bariery ochronnej, co sprzyja gojeniu rany. Posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Działa pobudzająco na fizjologiczne naskórkowanie, sprzyjając powstawaniu prawidłowej blizny.

Jakie opatrunki na trudno gojące się rany?

opatrunki na trudno gojące się rany – w leczeniu trudno gojących się ran bardzo dobrze sprawdzają się opatrunki ze srebrem. Ten typ opatrunku uwalnia jony srebra, które zabijają bakterie gram-ujemne oraz gram-dodatnie.

Czy srebro koloidalne można kupić w aptece?

Srebro koloidalne w formie toniku do picia jest niedostępne w aptekach zintegrowanych z portalem Gdziepolek.pl: https://www.gdziepolek.pl/produkty/74336/srebro-koloidalne-plyn/apteki/w-polsce Nie zal…