Efekty terapii rezonansem magnetycznym Jest to forma leczenia przyczynowego, co udowodniły liczne badania in vitro (poza organizmem) i in vivo (w żywym organizmie) oraz opinie. Do dziś nie są znane działania uboczne. Nie ma ryzyka infekcji pacjenta.

Ile kosztuje terapia MBST?

Mimo że technologia MBST® jest bardzo skomplikowana, kosztowna, unikalna i efektywna, to ceny za jedną godzinną sesję zabiegową kształtują się jedynie na poziomie 2.950-4.950 PLN zależnie od obszaru poddawanego zabiegowi i ilości zabiegów zaleconych Pacjentowi.

Co to jest MBST?

Terapia MBST® polega na stymulowaniu procesów regeneracyjnych organizmu. Opiera się ona na metodzie obrazowania rezonansu magnetycznego (MRI). MRI to proces diagnostyki medycznej, która pozwala lekarzom na generowanie obrazów tkanek miękkich tj. więzadła i chrząstki.

Co widac na rezonansie magnetycznym?

MRI daje bardzo dokładny obraz układu mięśniowo-szkieletowego, szczególnie kręgosłupa (rezonans magnetyczny kręgosłupa) oraz naczyń krwionośnych, jamy serca, jamy brzusznej. Rezonans magnetyczny jest badaniem niezwykle przydatnym w rozpoznaniu raka i procesów zapalnych w organizmie.

Czy rezonans magnetyczny pokazuje kosci?

Problemem diagnostycznym staje się uwidocznienie tkanek miękkich, znajdujących się naokoło stawów i kości. Badaniem dedykowanym do obrazowania takich tkanek jest właśnie rezonans magnetyczny.

W jakich przypadkach robi się rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe, które wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych.

Czy rezonans magnetyczny wykryje stan zapalny?

Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe o szerokim zastosowaniu diagnostycznym. Pozwala na przeanalizowanie całego ciała lub wybranych jego partii pod kątem stanów zapalnych, urazów czy zmian nowotworowych.

Jak długo trwa rezonans magnetyczny kolana?

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego trwa około 30–60 minut, w zależności od wstępnej diagnozy i od tego, czy ma zostać wykonany z kontrastem.

Na czym polega badanie rezonansem magnetycznym?

Rezonans magnetyczny (inaczej MRI – z ang. magnetic resonance imaging) wykorzystuje magnetyczne właściwości atomów, z których składa się wszystko, także ludzkie ciało. Do wykonania badania potrzebne jest silne pole magnetyczne, fale radiowe oraz komputer zamieniający dane na obrazy.

Kiedy rezonans biodra?

Badanie metodą rezonansu powinno się wykonać minimum 6-8-12 tygodni od biopsji. Okres odroczenia zależy od rodzaju biopsji i powinien być ustalony przy umawianiu terminu badania.

Czy można zrobić rezonans z endoprotezą?

Do zabiegów diagnostycznych, takich jak: USG, EKG, mammografia, tomografia, RTG nie ma przeciwwskazań zpowodu endoprotezy. Badanie rezonansem magnetycznym z powodu elementów metalowych w ciele Pacjenta jest przeciwwskazane.

Kiedy zrobić rezonans kolana?

Rezonans magnetyczny kolana z kontrastem zalecany jest szczególnie wtedy, gdy istnieje podejrzenie uszkodzenia najmniejszych elementów stawu kolanowego, takich jak np. łąkotki. Podanie środka kontrastowego przed badaniem zwiększa jego wartość diagnostyczną.

Kiedy RTG a kiedy rezonans?

W wielu wypadkach wykonanie samego RTG kolana będzie niewystarczające. Co więcej – badanie aparatem rentgenowskim może nie być dostatecznie precyzyjne, gdy szukamy przyczyny w strukturach zlokalizowanych głębiej w ciele. Metodą, która wówczas pomoże, jest wspomniany rezonans magnetyczny.

Czy warto zrobić rezonans magnetyczny?

Na podstawie rezonansu magnetycznego można zaobserwować zmiany chorobowe w narządach wewnętrznych. Badanie jest przydatne podczas analizy tkanek miękkich, mięśni i szkieletu. To metoda szczególnie przydatna, gdy zależy nam na wykryciu nieprawidłowości w obszarach zasłoniętych przez tkankę kostną.

Czy rezonans magnetyczny jest szkodliwy dla zdrowia?

Badanie rezonansem jest bezpieczne. Podczas MRI wykorzystuje się pole magnetyczne oraz fale radiowe. Nie stosuje się promieniowania rentgenowskiego, którego często obawiają się pacjenci. Natężenie i energia pola magnetycznego są ściśle kontrolowane, a badanie rezonansem może być powtarzane w krótkim odstępie czasu.

Czy można otworzyć oczy podczas rezonansu magnetycznego?

Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Wykorzystuje silne pole magnetyczne, wytwarzane przez elektromagnes. Pacjent umieszczany jest w tunelu magnesu, następnie w jego kierunku wysyłane są fale radiowe. W celu uniknięcia uszkodzenia wzroku pacjent podczas badania powinien mieć zamknięte oczy.

Czy rezonans magnetyczny wykryje raka?

W diagnostyce onkologicznej badanie MR przeprowadza się w celu wykrycia nowotworów płuc, mózgu, trzustki, wątroby, żołądka, pęcherza moczowego, nerek, tarczycy, a także narządów płciowych. Z uwagi na fakt, iż badanie rezonansem magnetycznym jest bezbolesne i nieinwazyjne, to może być wykonywane wiele razy.