Efektem tego są m.in. małoinwazyjne możliwości leczenia dyskopatii lędźwiowej. Zabiegi są bezpieczne, a prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań – znikome. Pacjent po operacji nie wymaga długiego okresu hospitalizacji (zwykle trwa on od kilku godzin do dwóch dni) i może szybko wrócić do codziennych aktywności.

Kiedy dyskopatia nadaje się do operacji?

Operacja dyskopatii jest konieczna, jeżeli: przepuklina jądra miażdżystego jest na tyle duża, że powoduje niedowład i zaburzenia pracy zwieraczy; pojawia się niedowład stopy; pacjent zauważy niedowład mięśnia czworogłowego.

Czy dyskopatie trzeba operować?

Chirurgiczne leczenie dyskopatii Szacuje się, że średnio 7−10% osób z dyskopatią wymaga leczenia operacyjnego.

Czy operacja dysku jest niebezpieczna?

Operacja przepukliny kręgosłupa zaliczana jest do zabiegów o dużym bezpieczeństwie. U około 96 procent chorych kończy się pełnym sukcesem, przynosząc im ulgę w chorobie.

Czy warto robić operację kręgosłupa?

Niemniej jednak jeżeli pojawią się przesłanki do operacyjnego leczenia kręgosłupa, NIE ZWLEKAJMY. Warto operować kręgosłup, ponieważ warto pozbyć się bólu na stałę. Ból ogranicza naszą aktywność oraz zdolność do wykonywania najprostszych czynności.

Czy operacja kręgosłupa szyjnego jest niebezpieczna?

Z uwagi na fakt, że operacje odcinka szyjnego kręgosłupa obarczone są ryzykiem powikłań neurologicznych u pacjenta, to decyzję o zabiegu chirurgicznym podejmuje się tak naprawdę w sytuacji, kiedy wymienionych wcześniej objawów choroby nie udało się wyeliminować innymi, nieinwazyjnymi metodami.

Ile się leży w szpitalu po operacji kręgosłupa?

Zalecenia po zabiegu Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie pozycji leżącej, zalecane jest również stanie i chodzenie, o ile nie są one długotrwałe. Pierwszy etap rehabilitacji (4-6 tygodni) to okres gojenia się rany i uruchamiania kręgosłupa i kończyn dolnych.

Jak skutecznie leczyć dyskopatię?

W większości przypadków dyskopatii wystarczające okazuje się leczenie zachowawcze: przyjmowanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych w celu niwelowania bólu oraz szeroko pojmowaną fizjoterapię. Żeby łagodzić dolegliwości towarzyszące dyskopatii, można też sięgnąć po żel na ból kręgosłupa.

Jak wygląda życie po operacji kręgosłupa ledzwiowego?

Podczas trwania rehabilitacji po operacji kręgosłupa należy uwzględnić zabiegi fizykoterapeutyczne. Proces rekonwalescencji po operacji kręgosłupa lędźwiowego trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Jest to zależne od rodzaju przeprowadzonej operacji oraz zaangażowania pacjenta.

Jak długo czeka się na operację kręgosłupa?

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia struktur nerwowych kręgosłupa, zabieg jest przeprowadzany pod nieustanną kontrolą wzroku, dotyku oraz zdjęć rentgenowskich. Operacja trwa około dwóch godzin.

Czy operacja wypukliny kręgosłupa lędźwiowego?

Przykładowo wypuklina kręgosłupa może zostać w pełni wyleczona bez konieczności zabiegów chirurgicznych. Ostateczną formą leczenia jest operacja kręgosłupa. Zależnie od choroby dotykającej pacjenta oraz jego stanu ogólnego dobierane są odpowiednie metody operacyjne. Operacja może być inwazyjna lub małoinwazyjna.

Jak dlugo boli noga po operacji kręgosłupa?

Często spotykanym przebiegiem jest całkowite ustąpienie dokuczliwych rwących bólów z nogi (tzw. rwy kulszowej) natychmiast po operacji, zaś wspomniane sensacje czuciowe mogą ustępować tygodniami lub dłużej.

Czego nie wolno robić po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

Schylanie i czynności dnia codziennego po operacji kręgosłupa lędźwiowego: Jak już wspomniałam przez pierwszych 8 tygodni po operacji należy bezwzględnie przestrzegać zakazu schylania. Przy czynnościach takich jak mycie zębów w pierwszych dniach należy korzystać z kubka do mycia zębów.

Czego nie wolno robić przy dyskopatii?

Czego nie wolno robić przy dyskopatii lędźwiowej? Należy unikać dźwigania zbyt ciężkich przedmiotów, przyjmowania pozycji z utrzymywaniem zgięcia w odcinku lędźwiowym. W warunkach, kiedy narażeni jesteśmy na bardzo duże przeciążenia wycelowane w kręgosłup, można zaopatrzyć się w pas lędźwiowy na dyskopatię.

Co to jest dyskopatia?

Dyskopatia jest chorobą zwyrodnieniową krążka międzykręgowego, czyli elastycznego elementu oddzielającego kolejne kręgi kręgosłupa. Krążek międzykręgowy, potocznie zwany dyskiem, zbudowany jest z jądra miażdżystego, który otoczony jest pierścieniem włóknistym.

Ile kosztuje zabieg Discogel?

Koszt zabiegu jest kwestią indywidualną i zależy m.in. od ilości chorych dysków. Średnia cena to ok. 8 tys.