Złożone lub niepoddające się leczeniu zachowawczemu przypadki wymagają operacji. U dorosłych, u których zez powstał nagle, z reguły występuje objaw podwójnego widzenia. Takie przypadki wymagają pilnej operacji ze względu na poważną uciążliwość tego objawu.

Ile kosztuje naprawa zeza?

Ile kosztuje operacja zeza? Operacje zeza są refundowane przez NFZ u pacjentów w każdym wieku. Jeśli ktoś jednak zdecyduje się sam sfinansować operacje zeza to koszt operacji zeza wynosi w naszym Instytucie Leczenia Zeza 4000 zł. Jest to cena za operację, niezależnie czy operuje się jedno czy oba oczy.

Jak dlugo trwa leczenie zeza?

Sama operacja trwa około pół godziny. Po operacji zakładany jest opatrunek, który pozostaje na oku do rana następnego dnia. Przez kilka tygodni po operacji stosuje się krople przeciwzapalne (Tobradex) 3 razy dziennie po jednej kropli.

Czy operacja zeza jest bezpieczna?

Operacje zeza polegają na osłabieniu bądź wzmocnieniu odpowiednich mięśni zewnątrzgałkowych tj. mięśni poruszających gałką oczną. Zabieg jednoczasowo wykonywany jest na 1 mięśniu jednego oka. Operacje zeza należą do względnie bezpiecznych.

Czy można laserowo usunac zeza?

Choroba zezowa nie wyklucza z góry zabiegu laserowej korekcji wzroku, jednak wszystko zależy od wyników badań i oceny lekarskiej. Warto skonsultować się zarówno ze strabologiem, czyli specjalistą od zeza, jak i z chirurgiem refrakcyjnym zajmującym się operacjami wad wzroku.

Jak pozbyć się zeza?

Zez może być leczony na kilka sposobów. Są to: zasłanianie zdrowego oka i zmuszanie chorego do intensywnej pracy, podawanie do zdrowego oka kropel do oczu, które sprawiają, że źrenice się rozszerzają, pobudzanie bodźcami świetlnymi obszaru dołeczkowego.

Gdzie najlepiej zrobić operację zeza?

Ile się czeka na operację zeza z NFZ?

Na dzień 26-07-2022 w Polsce są 62 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia leczenia zeza. Średni czas oczekiwania to 132 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 10 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 551 dni.

Do jakiego lekarza z zezem?

Tak naprawdę najlepiej udać się do ortoptysty, ponieważ jego głównym zadaniem jest wykrywanie i leczenie zezów, niedowidzeń itd.

Ile się czeka na operację zeza z NFZ?

Na dzień 26-07-2022 w Polsce są 62 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia leczenia zeza. Średni czas oczekiwania to 132 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 10 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 551 dni.

Co to zez naprzemienny?

Ze względu na charakter zezowania wyróżniamy: zez jednostronny (stałe zezowanie jednego, tego samego oka), zez naprzemienny (zezowanie zmienne raz jednego, raz drugiego oka).

Co to jest zez Porażenny?

Zez porażenny to zez, który wynika z czasowego lub stałego porażenia nerwów zaopatrujących jeden lub więcej mięśni poruszających gałką oczną. Oko ustawia się w kierunku przeciwległym do mięśnia porażonego. Charakterystyczny jest zmienny kąt odchylenia zeza w zależności od kierunku patrzenia.

Jak leczyć zeza rozbieżnego?

Leczenie zeza polega na noszeniu okularów z indywidualnie dopasowanymi szkłami (okulary pryzmatyczne). Jednocześnie stosuje się ćwiczenia i metody, które mają na celu zapobieganie niedowidzeniu, zmniejszenie kąta zeza oraz poprawę współpracy obu oczu.