Za współpracę z policją mafiosi wydali na niego wyrok śmierci. „Masa” od 14 lat żyje w ukryciu, często zmienia miejsce zamieszkania i jest chroniony przez specjalną komórkę CBŚ.

Jak ma na imię Masa?

Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa” (ur. 1962 w Pruszkowie) – polski gangster i przestępca zajmujący w latach 90. wysoką pozycję w gangu pruszkowskim, od 2000 roku świadek koronny.

Gdzie jest Masa?

Masa trafił do najnowocześniejszego zakładu karnego w Polsce. W więzieniu w Opolu Lubelskim jest boisko i monitoring zamiast wieżyczek, a koncerty dla osadzonych gra Muniek Staszczyk, lider zespołu T. Love. Zakład Karny w Opolu Lubelskim.

Czy Masa ma dzieci?

Syn jest z wykształcenia prawnikiem, a córka pracuje jako księgowa. Masa niegdyś wyznał w Super Expressie, że jeszcze jako gangster miał wiele kochanek – Kupowałem im mieszkania, ustawiałem w życiu – mówił.

Czy Pershing żyje?

Andrzej Kolikowski, pseudonim „Pershing” (ur. 19 stycznia 1954 w Ołtarzewie, zm. 5 grudnia 1999 w Zakopanem) – polski gangster.

Czy Słowik żyje?

„Pershing”, „Słowik”, Parasol”, „Wańka”, „Malizna”, „Bolo” i „Kajtek”. Powstały o nich książki, filmy dokumentalne i serial. Sprawdź: Boss grupy pruszkowskiej nie żyje. Zygmunt „Bolo” Raźniak był legendą świata przestępczego w latach 90.

Co się dzieje z Masa?

„Masa” wyszedł z aresztu. Proces najbardziej znanego świadka koronnego w Polsce odbędzie się prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca. „Masie” grozi 10 lat więzienia.

Czy Masa jest swiadkiem koronnym?

Najsłynniejszy świadek koronny w Polsce, gangster Jarosław Ł. „Masa” usłyszał nowe zarzuty. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawiania wolności.

Kto był najwiekszym polskim gangsterem?

Nikodem Skotarczak ps. Nikoś to jeden z najbardziej znanych gangsterów lat 80. i 90. Został zastrzelony w kwietniu 1998 r w agencji towarzyskiej w Gdyni.

Kto zabił Nikosia?

Kura. Panowie z żonami najpierw imprezowali w klubie Marco Polo, a po całonocnej balandze udali się przed południem kolejnego dnia do agencji towarzyskiej Las Vegas. Zabójca pojawił się znikąd. Wbiegł do lokalu i oddał sześć strzałów do Nikosia trafiając go w brzuch i głowę.

Czy grupa mokotowska istnieje?

Grupa mokotowska siała postrach w Warszawie. Brali haracze, koordynowali handel narkotykami i porywali dla okupu. Kontrolowali także automaty do gier – czyli złoty biznes grup przestępczych. Mokotowscy stworzyli dość zamkniętą grupę, a do tego niezwykle brutalną.

Czy Masa jeszcze siedzi?

pseudonim „Masa” zakończył tymczasowy areszt. Słynny były gangster z Pruszkowa jednak nie może opuszczać kraju, a niebawem ruszy proces. Jarosław Ł.

Kto zabił kiełbasę?

Pod koniec lat 80-tych, jego ochroniarzem i kimś w rodzaju adiutanta, został Jarosław S. ps. Masa, późniejszy świadek koronny. W następnych latach panowie bardzo się zaprzyjaźnili, jednak aż do śmierci Kiełbasy, to właśnie Wojciech miał wiodącą pozycję w tym duecie.

Kto rządził Pruszkowem?

Założycielami grupy (tzw. „zarząd”) byli Ireneusz P. ps. „Barabas” (lub Barabasz), Janusz Prasol ps.