Jesteśmy zmęczeni, zapracowani, nie mamy ochoty na namiętność. Tymczasem, jak przekonują seksuolodzy, już kilkanaście dni bez seksu może negatywnie odbić się na związku. Kochamy się blisko przez 14 minut, czyli ponad cztery minuty krócej niż przed dziesięcioma laty – taki wniosek płynie z badań prof.

Czy żona ma prawo odmówić współżycia?

– Żona będzie mogła odmówić mężowi współżycia seksualnego, tylko wówczas, gdy będzie miała zwolnienie lekarskie, dwa dni przed i po menstruacji . Może żona także odmówić współżycia seksualnego mężowi, gdy mąż będzie chciał współżyć seksualnie więcej niż raz dziennie – tak brzmi paragraf 19 wspomnianej intercyzy.

Jak brak seksu niszczy związek?

Brak seksu w związku może wywoływać frustracje, złość, smutek i wiele innych skrajnych emocji. Nie powinniśmy na to pozwalać, pozostawienie tego problemu nierozwiązanym wzmocni w nas te emocje i nie będziemy w stanie normalnie funkcjonować w relacji, kiedy coś nam w niej nie odpowiada.

Czy można żyć w związku bez seksu?

Niekiedy też współżycie jest niemożliwe z przyczyn zdrowotnych, co również skutkuje abstynencją seksualną pomimo odczuwanego popędu. W takich sytuacjach to, czy związek będzie udany, zależy tylko od partnerów i ich umiejętności wzajemnego zrozumienia, akceptacji oraz zaufania.