Popularne jest przekonanie, że swędząca lewa dłoń oznacza spotkanie z dawno niewidzianym znajomym. Tak czy inaczej, wskazanie konkretnego źródła danego zabobonu bywa często trudne. Co zrobić, gdy swędzi lewa ręka? Gdy swędzi lewa ręka, a swędzenie utrzymuje się przez dłuższy czas, nie należy go ignorować.

Co oznacza jak cię swędzi prawa ręka?

Gdy swędzi prawa ręka niejedna osoba jest podekscytowana i oczekuje niespodzianki. Według statystyk w przesądy znacznie częściej wierzą kobiety, lecz panowie niewiele im ustępują. Co ciekawe, zarówno jedna, jak i druga płeć częściej wierzy w „szczęśliwe” przesądy niż w pechowe.

Na co swedza rece?

Swędzenie skóry spowodowane jest zazwyczaj chorobami skóry lub działaniem czynników drażniących, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, np. kosmetyki, proszki do prania, płyn do płukania tkanin. Dokuczliwym swędzeniem skóry cechują się liszajec zakaźny, świerzb i wszawica.

Dlaczego swędzące dłonie od wewnątrz?

Wprawdzie nie zawsze musi się to wiązać z zagrożeniem dla naszego zdrowia – może być efektem alergii – jednak nie można go w żadnym wypadku lekceważyć. Swędzenie dłoni po wewnętrznej stronie może stanowić np. objaw MCAS – Zespołu Aktywacji Komórek Tucznych.

Co oznacza gdy swędzi prawa dziurka w nosie?

Uporczywe swędzenie nosa często świadczy o przewlekłym zapaleniu zatok. Towarzyszy temu z reguły chroniczne uczucie niedrożności, czy ból głowy. Innym problemem, który powoduje swędzenie nozdrzy, jest grzybica jamy nosowej lub zatok.

Co to jest jak swędzą łydki?

Tymczasowe swędzenie skóry nóg, odczuwalne najczęściej w okolicach ud i łydek, jest spowodowane wzrostem temperatury ciała oraz uwolnieniem histamin towarzyszącym aktywności fizycznej.

Dlaczego swędzą przedramiona?

Swędzenie łydek lub przedramion może sygnalizować zakażenie wirusem zapalenia wątroby. U zakażonych może pojawić się silny świąd powodujący drapanie skóry do krwi. W sytuacji zakażenia konieczna będzie wizyta u lekarza a doraźnie można stosować chłodzące żele lub zimne okłady.