Co podać choremu przy biegunce?

Żywienie chorych z ostrą biegunką nie powinno odbiegać od diety stosowanej przed chorobą. Dieta oparta na gotowanej skrobi, jak np. kleik ryżowy, ziemniaki, gotowane przetarte jabłka czy marchwianka, może być stosowana, poprawia konsystencję stolca, ale nie skraca czasu choroby.

Co jeść przy nawracających biegunkach?

Co robić z biegunka?

Leczenie biegunki polega na niedopuszczeniu do odwodnienia organizmu, w związku z tym należy pić dużo wody i zażywać roztwory elektrolitowe dostępne w aptece bez recepty takie jak: Litorsal, Orsalit, Oryal, Stoperan Elektrolity zawierające: sód, potas , wapń, chlor i magnez.

Jakie leki na biegunkę dla dorosłych?

Leki w formie tabletek: Dissenten, Laremid, Lopacut, Loper, Loperamid WZF. Leki w formie kapsułek: Aurostop, Loperamid APTEO MED, Loperamid Dr. Max, Loperamid Aurovitas, Stoperan. Lek w formie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej: Imodium Instant.

Jaki kisiel na biegunkę?

Po nawodnieniu (zwykle po około 4-5 godzinach) można stopniowo podawać potrawy typu kleik ryżowy z dodatkiem marchwi, ryż biały rozgotowany, ziemniaki, krupniki z drobnymi kaszami, pieczone jabłko, namoczone pieczywo.

Jak zatrzymać luźne stolce?