Cebula na trądzik może usunąć zmiany na skórze
Naturalne domowe sposoby na trądzik święcą triumfy. Osoby borykające się ze zmianami na skórze coraz chętniej decydują się na sprawdzone sposoby, które nie wywołują przykrych objawów i są całkiem bezpieczne.

Jednym z mniej znanych, a w wielu kręgach zapomnianych sposobów na pryszcze jest cebula na trądzik. Jak działa? Jakie ma zalety? Przeczytaj!

Cebula na trądzik

Cebula stosowana jest z powodzeniem jako główny składnik syropów przeciwkaszlowych, wzmacniających organizm i pomagających w leczeniu przeziębienia.

Mało kto wie, że sok z cebuli może poradzić sobie z pryszczami. Ma również moc zapobieganiu zmianom oraz sprawdza się w terapii usuwania blizn potrądzikowych.

cebula na trądzik

To wszystko jest możliwe dzięki związkom siarki, poza tym za sprawą działania przeciwzapalnego i antybakteryjnego cebuli. Warzywo to zwalcza zakażenia, zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne. Szybko i skutecznie poprawia kondycję skóry.

Wykazano również, że cebula ma wpływ na zmniejszanie blizn potrądzikowych. Wykazuje działanie lecznicze, regenerujące na tkanki bliznowatej, ponieważ reguluje produkcję kolagenu.

Sok z cebuli na trądzik

Cebula na trądzik działa najlepiej, gdy izolujemy z warzywa sok i nim przecieramy skórę. Jak to zrobić? Wystarczy zmiksować cebulę w blenderze i wyizolować sok. Niewykorzystany sok można przechowywać w lodówce do trzech dni.

Maska z cebuli i ogórka

Wymieszaj jedną łyżkę oliwy z oliwek i dwie łyżki soku z cebuli z sokiem z jednego ogórka. Nałóż na skórę za pomocą wacika i zmyj po 15 minutach.

Maska ze śliwek i cebuli

Wykorzystaj miąższ 6-8 śliwek i połącz go z jedną łyżką soku z cebuli i łyżeczką oliwy z oliwek. Nałóż na twarz i zmyj po 30 minutach.  Powtarzaj co dwa dni przez kilka tygodni.

 

Kategorie: Domowe sposoby na ...

Tagi: ,,